Android Telefonlar İçin En İyi 7 RAM Temizleme Uygulaması

69308

Android telefonlarda olmazsa olmaz uygulama nedir diye sorsanız bunun cevabı kesinlikle RAM temizleme uygulamasıdır. Peki hangi RAM temizleme uygulaması daha iyi?

Android işletim sisteminin çalışma şekli gereği uygulamalar zamanla RAM’in kapasitesini doldurur ve bu da hem o an çalışan uygulamaların yavaşlamasına sebep olur hem de yeni açılan uygulamanın çok geç çalışmasına sebep olur. Bunun önüne geçmek için RAM temizleyici uygulamalar var. İşinizin bittiği uygulamaların arka planda çalışan dosyalarını kapatır ve böylelikle RAM’de yer açılır.

Yeni nesil telefonlar artık 2 GB veya 3 GB RAM ile piyasaya çıkıyor. Fakat telefonunuzda RAM temizleme uygulaması yoksa bu 2-3 GB RAM’ler pek bir işe yaramıyor. Peki hangi RAM temizleme uygulaması daha iyi? Sizler için en iyi RAM temizleme uygulamalarını inceledik.

1Clean Master

100.000.000 – 500.000.000 indirme sayısı ve 4.7 uygulama puanı ile birçok kişiye göre alanının en iyisi. Telefonunuzdaki gereksiz dosyaları ve arka plan uygulamalarını temizleyerek telefonunuzun hem performansını arttırıyor hem de şarj süresini arttırıyor.

Clean Master’ın en iyi yanı telefonlarda Root’a ihtiyaç duymaması ve uygulama içerisinde ayrıca antivirüs taramasının da bulunması. Arayüzünün sadeliği ve Türkçe dil desteği de bu uygulamayı çekici bir hale getiriyor. Ayrıca Widget’lar ile hızlı erişim imkanı da sağlıyor. Hatta bir özelliği ile ekranın bir köşesine sabitlenen bir simgeye bastığınızda RAM hemen temizleniyor. Ya da tüm bunlara gerek duymadan zamanlama özelliğini kullanarak belli periyotlarda telefonunuzun RAM’inin temizlenmesi emrini verebiliyorsunuz.

Benim de kullandığım 2 farklı RAM temizleme uygulamasından biri olan Clean Master’ın tek sevmediğim yanı bazen reklama maruz kalmanız ve size sürekli farklı uygulamalar da denemeye çalışması. Ama her şeye rağmen bu uygulama telefonunuzda kesinlikle olmalı.

Clean Master’ı buradan indirebilirsiniz.