Android Telefonlar İçin En İyi 7 RAM Temizleme Uygulaması

70757

Android telefonlarda olmazsa olmaz uygulama nedir diye sorsanız bunun cevabı kesinlikle RAM temizleme uygulamasıdır. Peki hangi RAM temizleme uygulaması daha iyi?

Android işletim sisteminin çalışma şekli gereği uygulamalar zamanla RAM’in kapasitesini doldurur ve bu da hem o an çalışan uygulamaların yavaşlamasına sebep olur hem de yeni açılan uygulamanın çok geç çalışmasına sebep olur. Bunun önüne geçmek için RAM temizleyici uygulamalar var. İşinizin bittiği uygulamaların arka planda çalışan dosyalarını kapatır ve böylelikle RAM’de yer açılır.

Yeni nesil telefonlar artık 2 GB veya 3 GB RAM ile piyasaya çıkıyor. Fakat telefonunuzda RAM temizleme uygulaması yoksa bu 2-3 GB RAM’ler pek bir işe yaramıyor. Peki hangi RAM temizleme uygulaması daha iyi? Sizler için en iyi RAM temizleme uygulamalarını inceledik.

2CCleaner

İlk önce bilgisayarlar için temizleme programı olarak çıkan CCleaner, çok fazla beğenilmesinin ardından Android telefonlar için de bir uygulama hazırladı. Telefonunuzun hareketlerini izleyerek gereksiz dosyaları ya da arka planda çalışan uygulamaların kalıntı dosyalarını temizleyen bu uygulama, telefonunuzun şarj süresini uzatan ve performansını arttıran bir uygulama.

Telefonunuz hakkında size sürekli bilgiler ve tavsiyeler veren bu uygulamanın Google Play puanı 4.4.

CCleaner’ı Google Play’den buradan indirebilirsiniz.