CIO’lar 12. HP CIO Forum’da yelken keyfi yaşadılar

567

HP Türkiye’nin önde gelen bilgi işlem yöneticilerini bir araya getirdiği HP CIO Forum etkinliklerinin onikincisi düzenlendi. Sektörün önemli isimlerini bir araya getiren etkinliğin konuğu ise mizah denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Gani Müjde’ydi.

29 Haziran Çarşamba günü yapılan etkinlik Kalamış Fenerbahçe Marina’da buluşma ile başladı. CIO’lar, iki ayrı yelkenli ile Sedef adasına doğru keyifli bir yelkenli yolculuğu yaptılar. 12:45’te adanın seçkin mekanı Elio Sedef’e ulaşan CIO’lara HP Genel Müdürü Serdar Urçar, kısa bir hoşgeldiniz konuşmasıyla hitap etti.

Etkinlikte Instant-On Enterprise kavramından söz eden HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, gittikçe dijitalleşen bir dünyada, şirketlerin kurumsal yapılarını buna uydurmaları gerektiğini ifade etti ve aynı çerçevede sağlıklı işleyen bir yapı için dijital bir sinir sisteminin şart olduğunu söyledi. Bu yapının, kurumlara çok daha keyifli bir iş yapış biçimi sunmasının beklendiğini belirten Urçar, böylelikle yapının çok daha yaratıcı ve yenilikçi olacağını kaydetti.

Teknoloji yatırımları açısından getiri ve götürü döngüsünü daha doğru kılacak stratejilerin CEO’ların temel konularını oluşturacağına dikkati çeken Urçar, bunun risklerin daha iyi yönetilmesini sağladığını ifade etti. Serdar Urçar, HP’nin, bu konularda yaptığı bütünleşik altyapı ile uygulama modernizasyonu ve bilgi optimizasyonu çalışmalarıyla kurumlarda sağlıklı bir dijital sinir sistemi oluşturulmasına katkıda bulunduğunu belirtti.

Urçar’ın hemen karşısında oturan Gani Müjde, yemek boyunca katılımcılarla yelken, hayat, mizah, bilişim ve diğer güncel konular üzerine sıcak bir sohbet gerçekleştirdi.