Sibernetik Gelecek Bu Oyunda Hayat Buluyor

2057

Artırılmış teknolojiler ve robotların uzak gelecekte insan hayatına etkilerini işleyen Deus Ex: Mankind Divided harikulade bir videoyla duyuruldu.

Yapay zeka ve robotların hüküm süreceği bir geleceğe hiç olmadığı kadar yakınız. Elon Musk‘tan Bill Gates‘e kadar birçok önemli vizyoner, yapay zeka ile yönetilen robotların insanlığın sonunu getireceği konusunda hemfikir. Böyle bir ortamda geliştirilen yeni Deus Ex: Mankind Divided serinin önceki oyunlarına nazaran çok daha ürkütücü bir distopyayı konu alıyor.

Artırılmış teknolojiler ile sağlanan sibernetik temelli bir geleceği konu alan Deus Ex serisi, bugüne kadar yayınlanan oyunlarıyla aksiyon, gizlilik ve öyküye ağırlık kazandıran tercih yapma özellikleriyle oyuncuların gönlünde taht kurmuştu. Zenginleştirilmiş teknolojilerin altın çağının sona erdiği 2029 yılında geçen yeni Deus Ex: Mankind Divided ise mekanik vücut eklemleri bulunan insanların ikinci sınıf muamele gördüğü bir dönemi anlatıyor. PC‘nin yanı sıra PS4 ve Xbox One yeni nesil konsollarda da boy gösterecek olan oyunun videosu seriyi