Growsta: Instagram içerik zamanlama aracı

731

Aylık 300 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Instagram en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmasına karşın, markaların Instagram’da topluluk ve içerik yönetiminde yaşadığı çok sayıda sorun bulunuyor. Bu sorunlara bir çözüm olarak geliştirilmiş olan Growsta ile Instagram’da masaüstünden içerik zamanlanabiliyor ve topluluk yönetimi için gerçekleştirilen birçok işlem otomatikleştiriliyor.

Fotoğraflar masaüstünden zamanlanabiliyor

Çok sayıda Instagram hesabı yönetenlerin sıkça yaşadığı sorun, tek tek tüm hesaplara mobilden giriş yapıp en yüksek verimi alacağını düşündükleri saatte içerikleri paylaşmaktı. Growsta ile yüzlerce fotoğrafı bir kaç dakika içerisinde zamanlamak mümkün oluyor. Yöneticisi olunan diğer Instagram hesaplarında da içerik paylaşabilmek için tekrar giriş/çıkış yapmaya gerek kalmıyor, panelden hesaplar arası geçiş yapılabiliyor. Benzeri içerik zamanlama uygulamalarının aksine telefona herhangi bir push notification gelmeden, kullanıcıyı tekrar Instagram’a yönlendirmeden paylaşım gerçekleşiyor.

Topluluk yönetiminde otomasyon

Rakip, Etiket ve Lokasyon bazlı olarak Instagram kullanıcılarını hedefleyebilmeyi sağlayan Growsta ile tüm Instagram kullanıcılarına seslenmek yerine yalnızca potansiyel müşteriler hedeflenebiliyor.

Beta sürümünden yeni çıkan Growsta kullanıcılarının uygulama aracılığıyla elde ettiği aylık etkileşim oranları ortalama %470 artış gösterdi. Takipçi ya da beğeni satan uygulamaların aksine gerçekten insanların isteyerek ve bilerek takip etmesini ya da beğenmesini sağlayan hedefleme seçenekleri ile takipçilerle olan bağı kuvvetlendiriyor.

Şube sistemi ile çalışan markalar, restoranlar ve kafeler lokasyon bazlı hedefleme gerçekleştirerek belirlenen lokasyona gelmiş kullanıcılar hedeflenebiliyor. Etkinlikler için oluşturulan etiketleri takip eden marka ya da organizatörler sadece etkinliğine katılan kullanıcılarla etkileşime geçebiliyor.

İsmail Sait Alpagu ve Haydar Özkömürcü’nün kurduğu Growsta son bir ayda 1000 aktif kullanıcıya ulaştı. Önümüzdeki dönemde akıllı içerik zamanlama, moderasyon paneli, gelişmiş raporlama gibi yeni özellikler getirerek Instagram üzerine çalışan en güçlü sosyal medya aracı olmayı hedefliyorlar. Growsta tüm özelliklerini ilk bir hafta herkese ücretsiz olarak sunuyor.