Hulu artık satılık değil

439

Hulu yetkilileri popüler video servisini satmaktan vazgeçti. Yetkililer yaptıkları açıklamada Hulu’nın sahipleri için benzersiz ve stratejik bir değere sahip olduğunu söylerken satış sürecini sonlandırdıklarını ve daha büyük başarıların yol haritasını planlamak üzere birlikte çalışmayı dört gözle beklediklerini açıkladı. Ve bundan böyle Hulu’nun önünde duran heyecan verici geleceğe anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak için çabalayacaklarını belirtti.

Yahoo dünyanın ikinci büyük video sitesi Hulu’yla ilgilendiğini belli ettikten sonra Google ve Microsoft gibi şirketler de bu gelecek vaat eden şirketin peşine düştüler. Geçtiğimiz Haziran’da teklif vermeye başlayanların arasında Amazon, Dish Network gibi şirketler de yer aldı. 

Ancak teklif sahiplerinin hiçbiri Hulu için tatmin edici bir miktar önermedi. Google, Hulu için görünüşte 4 milyar dolardan daha fazla teklif ederken video içeriği için uzun vadeli garantiler isteyerek süreci zora soktu.

Sonunda Hulu’nun sahipleri de kendilerinin imza attığı, dijital dünyanın en büyük başarı hikayelerinden biri olan Hulu’dan vazgeçmek için adamakıllı bir neden bulamayınca satmaktan vazgeçtiler.