iPhone 6C Çıkmayacak mı?

2471

Analistlerin araştırmaları Apple’dan 6C çıkmayacağı yönünde seyrediyor.

Şimdiye kadar çıkan modellerle kıyaslandığında daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli olması planlanan cihazı bekleyenler hayal kırıklığı yaşayacak gibi duruyor. İlk olarak iPhone 5 modellerinde daha uygun fiyatlı iPhone 5c çıkmış ve hüsranla sonuçlanmıştı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus çıktığından beri ise devamında daha uygun fiyatlı bir iPhone 6C geleceği konuşuluyordu. Apple’dan bir doğrulama gelmeden cihazın renginden ekran özelliklerine kadar birçok dedikodu ortaya atıldı.

Analist Timothy Arcuri, daha önceden tedarik zincirinde görülmüş 4 inçlik bir iPhone 6C’yi işaret eden tüm sinyallerin kesildiğini açıkladı. Analistin tahminine göre iPhone 6 ve 6 Plus satışları iyi gidince, Apple planlarda değişiklik yaptı. Bu yıl kazandığı başarıyı daha ucuz bir cihazla gölgelemek istemeyen şirket, C serisini önümüzdeki yıla kadar rafa kaldırmış olabilir.

AU Optronics isimli şirketin Apple ile 4 inçlik bir cihazın ekran üretimi için masaya oturduğu ortaya çıktığı için henüz 6C’nin gelip gelmeyeceği kesin olarak belli değil. Ülkemizdeki zamları düşününce bu ucuz cihaz bize pahalıya gelir gibi duruyor.