Moto M modeline rağbet arttı

1785

Bir ay önce duyurulan Lenovo Moto M modeline ilgi artıyor. Tasarımıyla üst segment havası veren Moto M’nin özellikleri neler? 

Lenovo’nun Moto M ana serisi yenilenen model ile aslında yeniden yaratıldı. Tamamen metal gövde, canlı bir 5.5 “IPS ekran, 3 veya 4GB RAM’li Helio P10 yonga seti, 16MP arka ve 8MP ön kamera özelliklerin sadece bir bölümü. Arka yüze monte edilen parmak izi sensörü Moto serisi için bir ilk olsa da uzun süredir beklenen bir değişiklikti ve artık yeni telefonda bu beklenti de karşılandı.

motomMoto M’nin tasarımı çok daha üst düzey bir telefon izlenimi veriyor. Tasarım tamamen metal olması tasarımın daha başarılı görünmesini sağlamış.

1080p çözünürlüklü 5.5 “IPS ekranı bu günlerde cihazın sınıfı için bir standart haline geldi. Bu bakımdan telefonda tercih edilenler sürpriz olmadı. Cihazın gücünü sağlayan 3.050 mAh batarya kullanılmış. Ayrıca MediaTek’in Pump Express 3.0 desteği ile birlikte cihaz çok hızlı şarj olabiliyor. MediaTek yonga setleri normalde güç verimliliği açısından çok iyi sonuç almasa da diğer güçlü donanımlar ile bu handikap ortadan kaldırılabilir.

Moto M’de çalışan Android Marshmallow uygun bir performans sunabiliyor. Cihazın önümüzdeki yıl Nougat alması da gündemde. Önceki nesil Moto telefonlarında gördüğümüz Moto uygulamaları da bu cihazda yer bulamamış. Depolama alanında ise sisteminin yaklaşık 7,5 GB almasının ardından kullanıcılara kalan 24 GB’lık alan da yeterli duruyor.