Nokia Lumia almak için bir değil tam 5 nedeniniz var

0
518

Nokia Lumia ailesinin en yeni üyesi Lumia 520, gerek fiyatı gerek özellikleriyle göz dolduruyor. Kendinden önceki Lumia serisi telefonların en son yeniliklerinden oluşan zengin bir içerik yelpazesine sahip olan Nokia Lumia 520, gençlerin ve genç hissedenlerin en pratik dostu olmaya aday! Nasıl mı? Bunun için tam 5 nedeniniz var:

Kamera

Dijital kamera lensleri, Nokia Lumia 520’nin beş-megapiksel otofokus kamerasını, resim çekmek ve anıları paylaşmak için eğlenceli bir hale getiriyor. Sinemagraf sabit görüntülere hareket ekliyor ve bunlar Facebook, Twitter ya da e-posta aracılığıyla arkadaşlarla paylaşılabiliyor. “Akıllı Çekim” kullanıcıların mükemmel grup resmini yaratmalarını, çoklu resim çekip her birinden en iyi ifadeli olanı seçmesini ve hatta istenmeyen görüntüleri kareden çıkarmasını sağlıyor. Kolay kullanılan “Panorama” lensi ise süper-geniş-açılı fotoğraflarla manzaranın daha geniş bölümünü çekmeyi sağlıyor.

Müzik

Nokia Lumia 520 ayrıca 12 milyon şarkıyı kayıt olmadan reklamsız, ücretsiz,* sınırsız dinleme imkanı tanıyan Mix Radio servisi ile birlikte geliyor. Bu ücretsiz servis sayesinde en sevilen sanatçıların listelerini oluşturmak ve dört listeye kadarını çevrimdışı dinlemek için indirmek de mümkün. Ayrıca, ayda 4,99 TL gibi uygun bir fiyatla yükseltilebilen Nokia Music+ servisi sayesinde kullanıcılar Mix Radio Servisi ile sınırsız indirme ve şarkı atlamanın, yükseltilmiş ses kalitesinin ve hatta müzikle birlikte şarkı sözlerini de görmenin keyfini sürebilirler.

Navigasyon

Nokia’nın HERE lokasyon bulutundan gelen ücretsiz HERE haritaları ile artık kaybolmak çok zor. HERE Sürüş ve HERE Transit, arabayla ya da toplu taşımayla herhangi bir yere gidip gelmeyi kolaylaştırıyor.

Ekran

Dört inçlik süper hassas ekran ile Nokia Lumia 520, daha tepkisel ve uyumlu dokunmatik ekran deneyimi yaşatıyor.

Windows Phone 8

Windows Phone 8 ile Nokia Lumia 520 ayrıca daha kişisel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Rakipsiz müzik servisi, HERE rotaları, internet sayfaları ve dokümanlar doğrudan başlangıç ekranından görülebiliyor ve Canlı Kutucuklar sevilen içeriklere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra Kişiler, bütün sosyal medya uyarılarını ve mesajları tek bir yerde topluyor. Xbox, 7GB’lik ücretsiz SkyDrive depolaması ile Outlook, Word, Excel ve PowerPoint içeren Microsoft Office uygulaması da kutudan çıkanlar arasında. Windows Phone 8, Nokia Lumia 520’yi kendi fiyat aralığındaki en güçlü akıllı telefon kılıyor.

Sarı, kırmızı, mavi, beyaz ve siyah renklerde üretilen Nokia Lumia 520, pürüzsüz ön yüzü ve yumuşak kıvrımlı arka yüzüyle ünlü Nokia Lumia tasarımını hayata geçiriyor. Bunun yanı sıra değiştirilebilir kapaklar, kullanıcıların telefonlarını kendi tarzlarına ve ruh hallerine uydurmalarını sağlıyor. Nokia Lumia 520 Türkiye’de 599 TL tavsiye edilen raf fiyatından satışa sunuluyor.

* Wi-Fi üzerinden; aksi takdirde veri aktarım ücreti söz konusu olabilir. – HaberImport