Yasak İlişki Sitesi Hack’lendi, 37 Milyon Evlilik Tehlike Altında

1995

“Hayat kısa. Kaçamak yaşa” sloganı olan yasak ilişki sitesi Ashley Madison hacklendi. Tüm kullanıcılar büyük tehlike altında.

Sloganın da anlaşılacağı üzere evliliğinden ya da sevgilisinden sıkılmış olanların ya da intikam almak isteyenlerin çöpçatanlık sitesi Ashley Madison hacklendi. Bu hacklenme olayına her ne kadar sevinsek de 37 milyondan fazla üye büyük tehlike altında. Çünkü hackerler tüm kullanıcıların cinsel ilişki fantezilerine kadar tüm bilgilerini ele geçirdiklerini söylüyor. Üstelik hackleme olayı üyeliğini silenleri de kapsıyor.

Impact Team (Darbe Takımı)’nın üstlendiği hack olayına site haklarını elinde bulunduran Avid Life Media şirketinden açıklama geldi: “Suç teşkil eden üye bilgilerinin ele geçirilmesi olayı nedeniyle özür dileriz. Site yeniden güvence altına alınmış ve izinsiz giriş yapılan açıklar kapatılmıştır. Bu siber terörizm eylemini gerçekleştiren herkes yaptıklarından sorumlu tutulacaktır”.

Site yetkilileri her ne kadar böyle bir açıklama yapsa da hacker grubu tüm bilgileri paylaşmak ile tehdit ediyor. Böyle bir olay gerçekleşirse aldatan kişileri epey zor günler bekliyor demektir.

Eğer siz de bu siteye üyeydiyseniz sağlam açıklamalar ve bahaneler bulmaya başlasanız iyi olacak.